TANKLAR

placeholder

TANKLAR

Endüstriyel tanklar, tüp dolum tesisleri ya da büyük ölçekli yakıt ihtiyaçları için kullanılan LPG depolama tanklarıdır.
Endüstriyel depolama tankların toprak üzerinde veya toprak altında yerleştirilmesine göre farklı modelleri var. Standard imalatlarımız EN 13445 ve PED’e göredir. Müşterinin talep etmesi durumunda, AD2000 Merkblatter, ASME, CODAP, BS5500 veya diğer standartlara göre tasarım ve imalat yapılabilir.
Tankların imalat ve testleri bağımsız bir muayene kuruluşunun denetiminde yapılır.
ISISAN endüstriyel depolama tankları, PED 97/23 / CE AB direktifi uygun olarak tasarlanmakta ve imal edilmektedir. Müşteri talep etmesi durumunda ASME U ve U2 damgalı imalatlar yapılmaktadır.
Tankların imalatında EN 10028-3’e uygun P355 kalitede ince taneli basınçlı kap çelikleri kullanılır. Çeliklerin metalurjik ve mekanik özellikleri test edilir ve doğrulanır.
Tüm kaynaklı birleştirmeler imalat standardına göre test edilmektedir. Bu amaçla X-ray, ultrasonik, penetrant ve manyetik parçacık testlerinin bir kombinasyonu kullanılmaktadır.
İmalattan sonra, tüm tanklar hidrostatik basınç testine tabi tutulur. Bu testten sonra, tank aksesuarlarının bağlantıları azot kullanılarak, kaçaklara karşı test edilir.
Tanklara kumlama yapıldıktan sonra en kaliteli boya ile kaplanır. İlk kat, astar ve son kat boyanın doğru tip ve kalınlık kombinasyonu toprak üstü veya toprak altı kullanıma göre belirlenir. Isısan kalitesi, tankın hizmet ömrünün tamamı boyunca en yüksek performansı sunacaktır.

Flaş Buhar Sistemi

Isı transfer yüzeylerinden buharlaşma ısısını veren doymuş buhar, aynı basınçta kondens haline dönüşür ve doymuş su entalpisini içerir

daha fazla oku
Paket Tip Isı Transfer Üniteleri

Eşanjör ve gerekli tüm ekipmanlar tek bir şase üzerinde, istenildiği takdirde konteyner ve paslanmaz kabin içerisinde tesis edilerek çalıştırılmaya hazır halde sunulmaktadır.

daha fazla oku
Açık Genleşme Tankı

Özellikler : Tesisatta genleşme sağlanmaktadır. Hava oluşumuna engel olur. Katı yakıtlı kazanlarda açık imbisat mecburi kullanılmalıdır.

daha fazla oku
Bitüm PMP Tankı

Bitüm ve PMB tankları standart veya standart dışı ölçülerde, proje ihtiyaçlarınıza uygun, istenilen kapasite ve ısıtma yüzeyinde imalatları yapılmaktadır.
İhtiyacınıza göre yatay veya dikey, elektrik veya kızgın yağ ısıtmalı olarak dizayn ve üretimi yapılmaktadır.

daha fazla oku
Yakıt Tankı

Fuel oil, motorin, yağ, gaz yağı vb. petrol türevi yanıcı akaryakıt maddelerinin güvenli bir şekilde depolanması için yakıt tankları kullanılmaktadır. Yer altı veya yer üstü olarak imalatları yapılmaktadır.

daha fazla oku
Kapalı Genleşme Tankları

Zengin çeşit ve montaj kolaylığı ile beraber tanklarımızda değiştirilebilir IP EPDM ve BUTYL membran kullanılmıştır. Çalışma sıcaklığı -10°C + 100°C dir.

daha fazla oku
Talaş Yakıtlı Yakma Sistemleri

Talaş yakıtlı kazanlar ile işletmenizde imalat sonucu açığa çıkan parça odun,ahşap talaşı,mdf tozu,papel gibi ekonomik değeri olmayan fabrika atıkları ile ucuz,güvenli enerji (sıcak su, kızgın su, kızgın yağ, buhar) elde edilmektedir.

daha fazla oku
Hareketli Izgaralı Yakma Sistemi

Ülkemizde değişen ekonomik dengeler ile değişken petrol ve doğalgaz fi yatları, katı yakıtlı yakma sistemlerinin kullanılmasını zorunlu hale getirmektedir. Ürün birim maliyetlerinde, yakıt maliyet yüzdesinin çok yüksek seviyelere çıkması, üreticileri alternatif yakıtlı enerji santrallerini kullanmaya yöneltmektedir.

daha fazla oku
Döner Izgaralı Yakma Sistemi

Su borulu primer yanma odasının altına monte edilen konveyör ızgaralı yakma ünitesidir.
Döner ızgara; ısıya dayanıklı özel alaşımlı döküm malzemeden imal edilmiştir. Zincir baklaları; aralanndan, yanmayı bütün yüzeyde sağlayabilen ince hava çıkışları oluşturacak şekilde dizayn edilmiştir.

daha fazla oku
Helezon Sistemli Stoker

Ülkemizde son yıllarda gaz ve sıvı yakıt fiyatlarının yükselmesi ve ürün birim maliyetlerindeki yakıt girdilerinin çok yüksek seviyelere çıkması, üreticileri daha ucuz maliyetli katı yakıtları yakmaya yönlendirmektedir.

daha fazla oku
Isı Eşanjörü

Eşanjör, herhangi bir fiziksel temas olmaksızın aralarında sıcaklık farkı olan sıvı veya gaz iki akışkanın (birbirine karışmaksızın) birinden diğerine ısı transferini sağlayan devre elemanıdır.

daha fazla oku

Looking for a First-Class Business Plan Consultant?